1. Dzisiaj (9 V) jak w każdą drugą i trzecią niedzielę miesiąca, można złożyć ofiarę na potrzeby naszej parafii. Członkowie Rady Parafialnej przyjmują ją po Mszach Świętych przy stoliku pod chórem.

2. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku odbywać się będą po Mszy Świętej wieczornej około godz. 18.40, natomiast w soboty i niedziele o godz. 17.30. 

3. Od poniedziałku (10 V) do środy (12 V) w kalendarzu liturgicznym przypadają Dni Krzyżowe -są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych. Obchód Dni Krzyżowych zapoczątkował w Galii ok. 470 r. biskup diecezji Vienne - Mamert, w związku z klęskami nieurodzaju, trzęsienia ziemi i wojny. Nazwa Dni Krzyżowe wywodzi się stąd, że modlono się wówczas, idąc w procesji z głównego kościoła do innych kościołów, kaplic i krzyży przydrożnych. Obecnie Dni Krzyżowe nazywane są dniami modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Kościół Powszechny modli się w tym czasie korzystając z następujących formularzy mszalnych:

 • w poniedziałek (10 V) w okresie zasiewów;
 • we wtorek (11 V) o uświęcenie pracy ludzkiej;
 • w środę (12 V) za głodujących. 
 • Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:
 • w czwartek (13 V) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej;
 • w piątek (14 V) święto św. Macieja, apostoła. Również w piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Ducha Świętego.

4. W poniedziałek (10 V) Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza na Msze Świętą za Ojczyznę o godz. 18.00. Po Eucharystii i nabożeństwie majowym odbędzie się krucjata różańcowa za Ojczyznę, aby była wierna Bogu, krzyżowi i ewangelii.

5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie majowym około godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klas VII.

6. W środę (12 V) o godz. 18.00 zapraszamy na Msze Świętą o Duchu Świętym. Po Eucharystii oddamy cześć św. Miriam – „Małej Arabce”.

7. Również w środę  po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie majowym około godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klas VIII.

8. Próby do I Komunii Świętej odbędą się w tym tygodniu według podanego wcześniej porządku, a więc:

 • Poniedziałek (10 V) godz. 15.00 próba dla klasy III A i III B
 • Poniedziałek (10 V) godz. 16.00 próba dla klasy III E i spoza sp3
 • Poniedziałek (10 V) godz. 17.00 próba dla klasy III C i D
 • Wtorek (11 V) próba generalna dla dzieci przyjmujących I Komunie Świętą w Suchej Górnej 
 • Środa (12 V) godz. 15.00 próba generalna  dla klasy III A i III B
 • Środa (12 V) godz. 16.00 próba generalna dla klasy III E i spoza sp3
 • Środa (12 V) godz. 17.00 próba generalna  dla klasy III C i III D

9. W czwartek (13 V) od godz. 15.00 rozpocznie się sprzątanie kościoła przed uroczystością I Komunii Świętej.

10. W piątek (14 V) odbędzie się pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, jest to również okazja do spowiedzi dla rodziców i najbliższych tych dzieci. Spowiedź odbędzie się według poniższego harmonogramu:

 • 15.00  spowiedź dla dzieci z klasy III A
 • 15.30 spowiedź dla dzieci z klasy III B
 • 16.00 spowiedź dla dzieci z klasy III C
 • 16.30 spowiedź dla dzieci z klasy III D
 • 17.00 spowiedź dla dzieci z klasy III E
 • 17.30 spowiedź dla dzieci spoza SP3

11. W sobotę (15 V) w naszej parafii odbędą się Msze Święte podczas których dzieci z klasy III przyjmują po raz pierwszy Komunie Świętą. Eucharystie te odbywać się będą:

 • o godz. 9.00 dla dzieci z klas III A i III B SP3
 • o godz. 10.30 dla dzieci z klas III C i III D SP3
 • o godz. 12.00 dla dzieci z klasy III E i dzieci spoza SP3 

12. W przyszłą niedzielę (16 V) Msza Święta I Komunijna będzie także sprawowana w kościele św. Anny w Suchej Górnej o godz. 10.30. 

13. Włącznie z dodatkowym terminem I Komunii Świętej w sobotę 12 VI - Pierwszą Komunię Świętą w naszej parafii przyjmie 115 dzieci, które powierzamy modlitwie Parafian. 

14. Kancelaria parafialna zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego w tym tygodniu nadal pozostanie zamknięta. W sprawach pilnych zapraszamy po każdej Mszy Świętej lub do kontaktu telefonicznego tel. (76) 724-44-00 lub 697 944 200.

15. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. 

16. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach ogłasza nabór do klasy pierwszej. W roku szkolnym 2021/2022 planowana jest klasa o profilu językowym z rozszerzonym językiem angielskim. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i przygotowania do egzaminu maturalnego, troszczymy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy naukę w małolicznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Rekrutacja rozpoczyna się 17 maja 2021 r. Szczegółowe informacje na stronie www.katolik.polkowice.pl oraz w sekretariacie szkoły tel. 767422732

17. Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w spektaklu, którego scenariusz oraz scenografia będą stworzone specjalnie dla Polkowic. Zostanie poruszony temat repatriacji i pierwszych lat po wojnie, które znaczącą wpłynęły na obecny wygląd naszej gminy. Szczegóły oraz karta zgłoszeniowa na https://ckpolkowice.pl lub w galerii „Rynek 26”. 

18. Zachęcamy do zakupy prasy katolickiej.