1. Dziś (2 V) w V Niedzielę Wielkanocną zgodnie z wolą Biskupa Legnickiego po każdej  Mszy Świętej zostanie dokonany akt zawierzenia naszej parafii Opiekunowi Zbawiciela.

2. Również dzisiaj (2 V) przypada pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Eucharystii o godzinie 12.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00. Także dzisiaj po każdej Mszy Świętej odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas naszej parafii.

 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w poniedziałek (3 V) uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski oraz patronki naszej parafii. Msze Święte sprawowane będą tylko w kościele parafialnym o godz. 7.30. 9.00, 11.00 (Msza odpustowa) oraz 18.00. W tym dniu wyjątkowo nabozeństwo majowe z litanią loretańską odbędzie się wyjątkowo po Mszy św. o godz. 11:00.
  • we wtorek (4 V) wspomnienie św. Floriana, męczennika.
  • w czwartek (6 V) święto świętych Apostołów Jakuba i Filipa. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca - zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 sprawowaną w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o umocnienie i dar wytrwałości dla powołanych.
  • w piątek (7 V) pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 8.30 do Mszy Świętej porannej i od 17.15 do wieczornej Eucharystii

4. Próby do I Komunii Świętej odbędą się w tym tygodniu według podanego wcześniej porządku, a więc:

  • Wtorek (4 V) godz. 15.30 próba dla klasy III A i III B, prosimy aby na to spotkanie przyszli rodzice dzieci z klasy III A i III B.
  • Środa (5 V)  godz. 15.00 próba dla klasy III E i spoza SP 3, prosimy, aby na to spotkanie przyszli rodzice dzieci z klasy III E i spoza SP3.
  • Środa (5 V) godz. 16.30 próba dla klasy III C i D, prosimy aby na to spotkanie przyszli rodzice dzieci z klasy III C i III D.
  • Czwartek (6 V) godz. 15.30 próba dla klasy III A i III B
  • Piątek (7 V) godz. 15.00 próba dla klasy III C i III D
  • Piątek (7 V) godz. 16.15 próba i dla klas III E oraz III spoza SP3  

5. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku odbywać się będą po Mszy Świętej wieczornej około godz. 18.30, natomiast w soboty i niedziele o godz. 17.30.

6. Kancelaria parafialna zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego w tym tygodniu nadal pozostanie zamknięta. W sprawach pilnych zapraszamy po każdej Mszy Świętej lub do kontaktu telefonicznego tel. (76) 724-44-00 lub 697 944 200.

7. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach ogłasza nabór do klasy pierwszej. W roku szkolnym 2021/2022 planowana jest klasa o profilu językowym z rozszerzonym językiem angielskim. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i przygotowania do egzaminu maturalnego, troszczymy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy naukę w małolicznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Rekrutacja rozpoczyna się 17 maja 2021 r. Szczegółowe informacje na stronie WWW oraz w sekretariacie szkoły tel. 767422732.

Zachęcamy do zakupy prasy katolickiej.