1. Dziś (25 IV) w IV Niedzielę Wielkanocną, będziemy przeżywali Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie kolejny Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego przeżywanego pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

2. Również dziś w niedzielę (25 IV) swoje święto patronalne obchodzi nasz Proboszcz, ks. Marek Pluskota. Czcigodnego Solenizanta polecamy modlitwom parafian, a jednocześnie zapraszamy na dzisiejszą Msze Świętą o godz. 11.00, która odprawiona będzie w intencji ks. Proboszcza.

3. Kardynał Kazimierz Nycz poinformował, że „Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • W środę (28 IV) wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera;
  • W czwartek (29 IV) święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktor Kościoła, patronki Europy. Jest to zarazem Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  • W sobotę (1 V) wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika - dzień modlitw w intencji pracujących i bezrobotnych. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, początek nabożeństwa fatimskiego Mszą Świętą o godz. 18.00.

5. Biskup Legnicki w liście pasterskim z 14 lutego br. napisał: „Dniem zawierzenia każdej parafii wstawiennictwu św. Józefa ustanawiam niedzielę, 2 maja, bezpośrednio po wspomnieniu św. Józefa Rzemieślnika”. Dlatego też w najbliższą niedzielę (2 V) po każdej z Mszy Świętej zostanie dokonany akt zawierzenia parafii Opiekunowi Zbawiciela.

6. Próby do I Komunii Świętej odbędą się w tym tygodniu według podanego wcześniej porządku, a więc:

  • Wtorek (27 IV) godz. 15.00 próba dla klasy III A i III B
  • Wtorek (27 IV) godz. 16.30 próba dla klasy III C i D
  • Środa (28 IV) godz. 16.00 próba dla dzieci z klasy III E i spoza SP3
  • Czwartek (29 IV) godz. 15.00 próba dla klasy III A i III B
  •  Czwartek (29 IV) godz. 16.30 próba dla klasy III C i III D
  • Piątek (30 IV) godz. 16.00 próba dla dzieci z klasy III E i spoza SP3

7. Harmonogram prób dla Dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w Suchej Górnej zostanie podany w najbliższych ogłoszeniach.

8. Od soboty (1 V) rozpoczynają się w naszej parafii nabożeństwa majowe, w sobotę i niedzielę (dnia 1 i 2 maja) nabożeństwo o godz. 17.30, od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe odbywać się będą po Mszy Świętej wieczornej około godz. 18.30.

9. Kancelaria parafialna zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego w tym tygodniu nadal pozostanie zamknięta. W sprawach pilnych zapraszamy po każdej Mszy Świętej lub do kontaktu telefonicznego tel. (76) 724-44-00 lub 697 944 200.

10. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach ogłasza nabór do klasy pierwszej. W roku szkolnym 2021/2022 planowana jest klasa o profilu językowym z rozszerzonym językiem angielskim. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach to nowoczesna, dobrze wyposażona szkoła oparta o wielowiekową tradycję szkół katolickich. Oprócz zdobywania wiedzy i przygotowania do egzaminu maturalnego, troszczymy się o całościowy rozwój młodego człowieka, również w sferze duchowej. Zapewniamy naukę w małolicznej klasie (do 20 osób), podmiotowe traktowanie i życzliwą atmosferę. Rekrutacja rozpoczyna się 17 maja 2021 r. Szczegółowe informacje na stronie www.katolik.polkowice.pl oraz w sekretariacie szkoły tel. 767422732

11. Zachęcamy do zakupy prasy katolickiej. 

12. Drodzy Parafianie, bardzo dziękujemy za ofiary składany na potrzeby naszej parafii, szczególne podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy czynią to przelewem bankowym na kontom parafii – takich Rodzin jest średnio sześć w tygodniu – Bóg zapłać.