1. Dzisiaj w Niedzielę Wielkanocną (18 IV ) już po raz trzynasty będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną oraz rozpoczniemy Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). Tego samego dnia przeżywać będziemy Narodowe Czytania Pisma Świętego. Celem tych wydarzeń jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
  2. Msze Święte sprawowane są dziś według stałego porządku niedzielnego czyli o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 oraz 18.00.
  3. W poniedziałek (19 IV) o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie organizacyjne dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w terminie majowym. Z racji trwających ograniczeń sanitarnych spotkanie to odbędzie się na platformie Zoom, dlatego też prosimy, aby Rodzice, którzy nie otrzymali linku z zaproszeniem zgłosili się pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  4. W czwartek (22 IV) o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w późniejszym terminie. Również to spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom, link do tego spotkania zostanie przesłany zainteresowanym Rodzicom na początku tego tygodnia.
  5. W piątek (23 IV) obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika który po Matce Najświętszej jest razem ze św. Stanisławem głównym patronem Polski. Zachęcam do szczególnej modlitwy za Ojczyznę. Z powodu rangi uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Również w piątek o godz. 19.00 odbędzie się nabożeństwo Słowa Bożego, podczas którego rozważać będziemy życie świętego Wojciecha jako świadka zmartwychstania..
  7. Za tydzień, w niedzielę (25 IV) Msza Święta o godz. 11.00 sprawowana będzie w intencji Ks. Proboszcza Marka z okazji imienin. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
  8. Kancelaria parafialna zgodnie z zarządzeniem Biskupa Legnickiego w tym tygodniu nadal pozostanie zamknięta. W sprawach pilnych zapraszamy po każdej Mszy Świętej lub do kontaktu telefonicznego tel. (76) 724-44-00 lub 697 944 200.
  9. Do naszej parafii dotarły maseczki z rządowego programu, dostarczone przez Polkowicką Straż Pożarną Można je pobrać ze stolika obok ambony.
  10. Zachęcamy do zakupy prasy katolickiej.