1. Dzisiaj (11 IV), w II Niedzielę po Wielkanocy, obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia, przebaczenia i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. Zachęcamy, aby w tę niedzielę odbyć indywidualnie lub w swoich rodzinach nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. Pan Jezus nie podał gotowej formuły modlitwy o godzinie 15.00, ale powiedział, że można odprawiać Drogę Krzyżową, rozważać fragmenty Męki Pańskiej, a jeśli na to czas nie pozwala, to w tym miejscu, gdzie nas zastaje trzecia godzina, choć przez krótki moment połączyć się z Nim, konającym na krzyżu. Przedmiotem tej modlitwy jest tajemnica męki Pańskiej. Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia powinna spełniać określone warunki: należy ją odprawiać o godzinie trzeciej po południu (gdy zegar wybija tę godzinę), winna być skierowana wprost do Jezusa, a w błaganiach należy się odwołać do wartości i zasług Jego bolesnej męki. Więcej informacji na temat tej formy modlitwy znajdziemy TUTAJ 
  2. Ze wzglądu na wciąż obowiązujące ograniczenia sanitarne w tę niedzielę (11 IV) nie odbędzie się: zmiana tajemnic różańcowych, popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu, ani wspólnotowa celebracja Godziny Miłosierdzia o 15.00. Msze Święte sprawowane są dziś według stałego porządku niedzielnego czyli o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 oraz 18.00.
  3. Dziś (11 IV) można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub w tabernakulum) „Ojcze nasz” i "Wierzę" z dodaniem pobożnego wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego.
  4. Przypominamy również, że na terytorium Polski obowiązuje codzienna możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub w tabernakulum).
  5. Dziś rozpoczynamy w Kościele 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do Miłosierdzia”. Jest to czas, w którym zaproszeni jesteśmy do uważniejszego odczytywania potrzeb najuboższych i tych, którzy wołają o pomoc.
  6. Niedziela Bożego Miłosierdzia to również Międzynarodowe Święto Caritas. Jest to dobra okazja, aby podziękować Bogu za tysiące pracowników i wolontariuszy służących pomocą ubogim, a szczególne podziękowania kierujemy do osób z naszego Parafialnego Koła Caritas kierowanego przez Panią Grażynę Kulik.
  7. W poniedziałek (12 IV) odbędzie się spotkanie organizacyjny dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej. Z racji trwających ograniczeń sanitarnych spotkanie to odbędzie się na platformie Zoom, dlatego też prosimy, aby Rodzice, którzy nie otrzymali linku z zaproszeniem zgłosili się pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  8. Jednocześnie informujemy, że spotkania dla Rodziców Dzieci, które mają przyjąć I Komunie Świętą w Suchej Górnej odbędzie się w piątek (16 IV) również za pośrednictwem platformy Zoom, link do tego spotkania zostanie przesłany zainteresowanym Rodzicom na początku tego tygodnia.
  9. W środę (14.04) przypada Święto Chrztu Polski, zachęcamy aby tego dnia wywiesić flagę Polski. Również w środę o godz. 18:00 zapraszamy na Eucharystię o Duchu Świętym. Po Mszy Świętej możliwość oddania czci relikwiom Małej Arabki.
  • Do naszej parafii dotarły maseczki z rządowego programu, dostarczone przez Polkowicką Straż Pożarną Można je pobrać ze stolika obok ambony.
  • W zakrystii są dostępne w sprzedaży świece Caritas w cenie 6 zł. Zachęcamy także do zakupy prasy katolickiej.