Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania

 1. Życzenia i podziękowania

             Drodzy Parafianie i Goście,

Proszę przyjąć od nas, Waszych duszpasterzy, najserdeczniejsze życzenia świąteczne.  Wiara, która zrodziła się w sercach uczniów, gdy zobaczyli pusty grób, a potem gdy dotykali ran Zmartwychwstałego Pana i z Nim rozmawiali, pozwoliła im przetrwać wszystkie trudy, łącznie z cierpieniem, a ponad śmiercią widzieć nowe życie. Ta sama wiara, niech będzie i Waszym udziałem. Mocni wiarą stawiajcie czoła wszelkim życiowym trudnościom, aż do zwycięstwa; niech wiara pomaga wam w codziennych zmaganiach. Nie lękajcie się! Chrystus prawdziwie powstał z martwych i jest z nami!  Alleluja!

 1. Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przedświąteczne przygotowania naszej świątyni:
 • za troskę o przygotowanie Liturgii dziękujemy Panom Szafarzom, Służbie Liturgicznej, Panom Kościelnym, Panu Organiście i scholii, osobom z grupy Młodzieżowej naszej parafii oraz Bractwu Św. Józefa
 • szczególne podziękowania wyrażamy Honorowej Straży Górników za pomoc w przygotowaniu Ołtarza Adoracji i Grobu Pańskiego oraz za pełną oddania służbę w czasie Triduum Paschalnego
 • dziękujemy wszystkim, którzy wsparli materialnie i finansowo przygotowanie pomocy dla rodzin ubogich, a zwłaszcza osobom z Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas za zaangażowanie w zorganizowanie tej pomocy.
 1. W związku z obowiązującymi limitami i koniecznością zachowania odpowiednich odległości pomiędzy wiernymi w: Niedzielę Zmartwychwstania (4 IV) i drugi dzień świąt Wielkanocnych na Mszach Świętych o godz. 9.00 i 11.00 włączone będzie nagłośnienie zewnętrzne, a Komunia Święta osobom uczestniczącym w Eucharystii na dworze będzie udzielana przy głównym wejściu do naszego kościoła.
 2. Przypominamy że dodatkowa Msza Święta o godz. 19.00 będzie sprawowana jeszcze tylko w niedzielę zmartwychwstania (4 IV) oraz w drugi dzień świąt Wielkanocnych (5 IV).
 3. Święta Zmartwychwstania trwają przez osiem dni (tzw. Oktawa). Z uwagi na przeżywaną Oktawę Wielkanocy najbliższy piątek nie ma charakteru pokutnego i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W niedzielę (11 IV), tzw. „białą”, kończącą Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. (Dz. 699).
 5. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się nowenna do Bożego Miłosierdzia — zapraszamy na nią codziennie o godz. 17.45 do naszego kościoła parafialnego
 6. Do naszej parafii dotarły maseczki z rządowego programu, dostarczone przez Polkowicką Straż Pożarną Można je pobrać ze stolika obok ambony.
 7. W zakrystii są dostępne w sprzedaży świece Caritas w cenie 6 zł. Zachęcamy także do zakupy prasy katolickiej.