1. Dziś (21 III) przeżywamy  piątą niedzielę Wielkiego Postu, która wprowadza nas bardzo subtelnie w wymiar pasyjny tego okresu. Już od poniedziałku podczas Mszy Świętych będziemy się modlić prefacją o męce Pańskiej.”. W liturgii utrwalił się zwyczaj zasłaniania krzyży w V niedzielę Wielkiego Postu. Już w XI w. w wielu kościołach zasłaniano całe ołtarze wielką zasłoną na czas przygotowania do świąt paschalnych. Dziś zasłaniamy krzyż by zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana. By w jakimś stopniu zdystansować się do widoku krzyża, aby na nowo na niego spojrzeć w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie adoracji krzyża.

2. Także dzisiaj jak w każdą drugą i trzecią niedzielę miesiąca można złożyć ofiarę na potrzeby naszej parafii. Członkowie Rady Parafialnej przyjmują je po Mszy Świętej przy stoliku pod chórem.

3. Po dzisiejszej wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na ostatnie spotkanie parafialnego kursu przedmałżeńskiego Początek o godz. 19:00 w sali nr 5 na plebanii.

4. W czwartek (25 III) przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to moment w którym ogniskuje się cała historia zbawienia, zgoda Maryi przybliża całemu światu dar odkupienia przyniesiony przez Bożego Syna. 

5. Zgodnie w wskazaniami Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego w Wielkim Poście w środy i piątki odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 10.00 do wieczornej Mszy Świętej (w środy) oraz do Drogi Krzyżowej (w piątki). Podczas tych adoracji o godz. 15.00 zachęcamy do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. W Wielkim Poście nie będzie natomiast Godziny Świętej w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

6. Z okresem Wielkiego Postu związane są tradycyjne nabożeństwa pasyjne:

  • w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową, która będzie sprawowana o godz. 17:00 (z udziałem dzieci) oraz 18.45. 
  •  w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00.

7. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej z przechodzeniem do kolejnych stacji (każdego dnia w roku) można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

8. Świece Caritas na stół wielkanocny, kartki świąteczne, medaliki oraz obrazy świętych można nabyć w księgarni parafialnej, która otwarta będzie: w niedziele w godzinach od 8.30 do 13.30 oraz w tygodniu od godz. 17.00 do 18.00. 

9. Za tydzień w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, rozpoczniemy Wielki Tydzień, bezpośrednio wprowadzający nas w przeżywanie Świętego Triduum Paschalnego, największych świąt chrześcijańskich.

10. Czas przedświąteczny mobilizuje wielu ludzi do miłosiernej pomocy innym. Ofiarę na Jałmużnę Wielkopostną oraz na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i Ołtarza Adoracji można złożyć do skarbony przed amboną. Także przed amboną można złożyć do specjalnie przygotowanych koszów: produkty spożywcze, szkolne, chemię gospodarczą i tekstylia. Natomiast ofiarę na sprzątanie naszej świątyni można złożyć do skarbony, która znajduje się w połowie głównej nawy kościoła.

11. Zachęcamy do wniknięcia w tajemnicę Wielkiego Postu przez adoracje Najświętszego Sakramentu i krzyża, lekturę prasy i literatury katolickiej oraz katolickich stron internetowych. Polecamy www.niezbednik.niedziela.pl