1. Dziś (14 III) przeżywamy  czwartą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną niedzielą „laetare”, czyli „radujcie się”. W tym dniu kapłani ubierają szaty koloru różowego. Powodem tej radości jest fakt, że Pan Bóg nie stoi na uboczu, ale wkracza w historię ludzkości, wkracza w nasze życie, aby je ożywić swoją łaską i ją zbawić. Zachęcamy, aby w tym dniu odstąpić od wielkopostnej zadumy, aby zauważyć wierną miłość Pana Boga względem nas i ucieszyć się nią. 

2. Dzisiaj jak w każdą drugą i trzecią niedzielę miesiąca można złożyć ofiarę na potrzeby naszej parafii. Członkowie Rady Parafialnej przyjmują je po Mszy Świętej przy stoliku pod chórem.

3. Także dziś zapraszamy na kolejne spotkanie parafialnego kursu przedmałżeńskiego Początek o godz. 19:00 w sali nr 5 na plebanii.

4. W piątek (19 III) przeżywać będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest patronem diecezji legnickiej oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Tego dnia Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski będzie przewodniczył uroczystościom w Krzeszowie, gdzie podniesie do rangi Sanktuarium Diecezjalnego kościół bracki pw. św. Józefa. Przygotowaniem do tych wydarzeń jest nowenna do świętego Józefa, która w naszej parafii sprawowana jest codziennie o godz. 17.45. 

4. W samą uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, w piątek (19 III) Msze Święte odbywać się będą o godz. 9.00 i 18.00. Ze względu na rangę uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wspomnienie świętego Józefa jest dniem modlitwy za mężczyzn i członków Bractwa św. Józefa w sposób szczególny z naszej parafii. 

Także w piątek  (19 III) w Kościele Powszechnym obchodzić będziemy piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej „Amoris Laetitia” o pięknie i radości miłości w rodzinie. Tego dnia papież Franciszek zainauguruje Rok Rodziny, przeżywany pod hasłem: „Amoris Laetitia”, który zakończy się dnia 26 czerwca 2022 roku podczas 10. Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym.

Zgodnie w wskazaniami Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego w Wielkim Poście w środy i piątki odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 10.00 do wieczornej Mszy Świętej (w środy) oraz do Drogi Krzyżowej (w piątki). Podczas tych adoracji o godz. 15.00 zachęcamy do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. W Wielkim Poście nie będzie natomiast Godziny Świętej w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

Z okresem Wielkiego Postu związane są tradycyjne nabożeństwa pasyjne:

w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową, która będzie sprawowana o godz. 17:00 ( z udziałem dzieci) oraz 18.45. 

 w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej z przechodzeniem do kolejnych stacji (każdego dnia w roku) można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

Świece Caritas na stół wielkanocny, kartki świąteczne, medaliki oraz obrazy świętych można nabyć w księgarni parafialnej, która otwarta będzie: w niedziele w godzinach od 8.30 do 13.30 oraz w tygodniu od godz. 17.00 do 18.00. 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w odpuście ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jako wspólnota parafialna będziemy przeżywać w kościele filialnym w Guzicach w przyszłą niedzielę (21 III) o godz. 12.00. Jednocześnie przypominamy, że świątynia ta na czas trwania roku św. Józefa otrzymała tytuł kościoła jubileuszowego. 

Czas przedświąteczny mobilizuje wielu ludzi do miłosiernej pomocy innym. Ofiarę na Jałmużnę Wielkopostną oraz na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i Ołtarza Adoracji można złożyć do skarbony przed amboną. Także przed amboną można złożyć do specjalnie przygotowanych koszów: produkty spożywcze, szkolne, chemię gospodarczą i tekstylia. Natomiast ofiarę na sprzątanie naszej świątyni można złożyć do skarbony, która znajduje się w połowie głównej nawy kościoła. .   

Zachęcamy do wniknięcia w tajemnicę Wielkiego Postu przez adoracje Najświętszego Sakramentu i krzyża, lekturę prasy i literatury katolickiej oraz katolickich stron internetowych. Polecamy www.niezbednik.niedziela.pl

Diecezjalne Sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie zaprasza do modlitwy za Diecezję Legnicką. Plan modlitw znajduje się na plakacie w gablotach przy kościele. 

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę. W tym roku Pielgrzymka wyruszy, jeżeli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli 29 lipca z Legnicy, by na 7 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę.

Centrum Kultury w Polkowicach serdecznie zaprasza mieszkańców z Gminy Polkowice do udziału w konkursie na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież  do udziału w konkursie.