1. Dzisiaj (7 II) pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po Mszy Świętej o godzinie 12.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 18.00. Także dzisiaj po każdej Eucharystii odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Caritas naszej parafii.

2. Także dziś zapraszamy na kolejne spotkanie parafialnego kursu przedmałżeńskiego Początek o godz. 19:00 w sali nr 5 na plebanii.

3. Zgodnie w wskazaniami Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego w Wielkim Poście w środy i piątki odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 10.00 do wieczornej Mszy Świętej (w środy) oraz do Drogi Krzyżowej (w piątki). Podczas tych adoracji o godz. 15.00 zachęcamy do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. W Wielkim Poście nie będzie natomiast Godziny Świętej w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

4. Z okresem Wielkiego Postu związane są tradycyjne nabożeństwa pasyjne:

  • w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową, która będzie sprawowana o godz. 17:00 oraz 18.45. W tym tygodniu (dnia 12 III) Droga Krzyżowa po wieczornej Mszy Świętej będzie prowadzona przez Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice.
  •  w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00.

5. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej z przechodzeniem do kolejnych stacji (każdego dnia w roku) można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W środę (10 III) Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza na Msze Świętą za Ojczyznę o godz. 18.00. Po Eucharystii odbędzie się krucjata różańcowa za Ojczyznę, aby była wierna Bogu, krzyżowi i ewangelii.

7. Także w środę (10 III) rozpoczyna się nowenna do św. Józefa, która będzie sprawowana w naszym kościele codziennie o godz. 17.45.

8. W piątek (12 III) zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną sprawowaną z formularza o Duchu Świętym. Po Mszy oddamy także cześć relikwiom Małej Arabki.

9. W sobotę (13 III) obchodzić będziemy 8. rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy tego dnia w sposób szczególny o modlitwie w intencji Ojca Świętego i całego Kościoła

10. Świece Caritas, kartki świąteczne, baranki wielkanocne oraz książki można nabyć w księgarni parafialnej która otwarta będzie: w niedziele w godzinach od 8. 30 do 13.30 oraz w tygodniu od godz. 17.00 do 19.00.  

11. Czas przedświąteczny mobilizuje wielu ludzi do miłosiernej pomocy innym. Ofiarę na Jałmużnę Wielkopostną oraz na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu i Ołtarza Adoracji można złożyć do skarbony przed amboną.

12. Zachęcamy do wniknięcia w tajemnicę Wielkiego Postu przez adoracje Najświętszego Sakramentu i krzyża, lekturę prasy i literatury katolickiej oraz katolickich stron internetowych. Polecamy www.niezbednik.niedziela.pl

13. Diecezjalne Sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie zaprasza do modlitwy za Diecezję Legnicką. Plan modlitw znajduje się na plakacie w gablotach przy kościele.

14. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę. W tym roku Pielgrzymka wyruszy, jeżeli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli 29 lipca z Legnicy, by na 7 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę.

15. Dzieci i młodzież z klas od IV do VIII Szkoły Podstawowej oraz ze szkół ponadpodstawowej zapraszamy do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Na prace konkursowe czekamy do 17 marca. Więcej szczegółów na plakatach w gablocie.

16. Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach i Katolickie Publiczne Przedszkole w Polkowicach ogłaszają nabór na rok szkolny 2021/2022. Rekrutacja odbywa się w terminach: Przedszkole od 22.02. do 5.03.2021; Szkoła Podstawowa od 22.02 do 12.03.2021 r. Informujemy, że istnieje również możliwość przepisania dzieci do klasy 3 i 4. Szczegółowe informacje na stronie www.katolik.polkowice.pl oraz w sekretariacie tel. 76 742 27 32 .

17. Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio rozpoczęła nabór na rok szkolny 2021/2022. „dzień otwarty” dla kandydatów do klasy I i ich rodziców odbędzie się w formie prezentacji online na stronie internetowej szkoły. Istnieje możliwość przeniesienia dziecka do klasy IV, V i VI. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.

18. Centrum Kultury w Polkowicach serdecznie zaprasza mieszkańców z Gminy Polkowice do udziału w konkursie na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież  do udziału w konkursie.