1. Dzisiejsza niedziela (28 lutego) II Wielkiego Postu przeżywana jest w Polsce jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami”. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Żyjmy Eucharystią”. Tego dnia możemy wesprzeć polskich misjonarzy, poprzez składanie ofiar do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. 

2. Także dziś zapraszamy na kolejne spotkanie parafialnego kursu przedmałżeńskiego Początek o godz. 19:00 w sali nr 5 na plebanii.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w czwartek (4 III) święto świętego Kazimierza, królewicza. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca - zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 sprawowaną w intencji: o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz o umocnienie i dar wytrwałości dla powołanych.
  • w piątek (5 III) pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 8.30 do Mszy Świętej porannej i od 17.00 do wieczornej Eucharystii. 
  • W sobotę (6 III) pierwszą sobota miesiąca, początek nabożeństwa fatimskiego Mszą Świętą o godz. 18.00.

4. Zgodnie w wskazaniami Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego w Wielkim Poście w środy i piątki odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 10.00 do wieczornej Mszy Świętej (w środy) oraz do Drogi Krzyżowej (w piątki). Podczas tych adoracji o godz. 15.00 zachęcamy do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia. W Wielkim Poście nie będzie natomiast Godziny Świętej w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

5. W poniedziałek (1 III) obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.  Niech towarzyszy nam wtedy pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza tego dnia na godz. 18:00 do kościoła p.w. św. Michała, gdzie podczas Mszy Świętej będzie zanoszona modlitwa w intencji Ojczyzny oraz tych co zginęli za wolność i niepodległość w powstaniu antykomunistycznym.

6. Zapraszamy nowe osoby do wstąpienia do grup modlitewnych naszej parafii. W sposób szczególny do Bractwa św. Józefa oraz Straży Honorowej Górników. 

7. Z okresem Wielkiego Postu związane są tradycyjne nabożeństwa pasyjne:

  • w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową, która będzie sprawowana o godz. 17:00 oraz 18.45. W tym tygodniu (dnia 5 III) Droga Krzyżowa po wieczornej Mszy Świętej będzie sprawowana z asystą Honorowej Straży Górników;
  •  w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00.

8. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej z przechodzeniem do kolejnych stacji (każdego dnia w roku) można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Także za odmówienie modlitwy: "Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu" po Komunii Świętej, przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu oraz w Wielki Piątek.

9. Zachęcamy do wniknięcia w tajemnicę Wielkiego Postu przez adoracje Najświętszego Sakramentu i krzyża, lekturę prasy i literatury katolickiej oraz katolickich stron internetowych. Polecamy www.niezbednik.niedziela.pl

10. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę. W tym roku Pielgrzymka wyruszy, jeżeli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli 29 lipca z Legnicy, by na 7 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę.

11. Dzieci i młodzież z klas od IV do VIII Szkoły Podstawowej oraz ze szkół ponadpodstawowej zapraszamy do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Na prace konkursowe czekamy do 17 marca. Więcej szczegółów na plakatach w gablocie.

12. Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach i Katolickie Publiczne Przedszkole w Polkowicach ogłaszają nabór na rok szkolny 2021/2022. Rekrutacja odbywa się w terminach: Przedszkole od 22.02. do 5.03.2021; Szkoła Podstawowa od 22.02 do 12.03.2021 r. Informujemy, że istnieje również możliwość przepisania dzieci do klasy 3 i 4. Szczegółowe informacje na stronie www.katolik.polkowice.pl oraz w sekretariacie tel. 76 742 27 32 .

13. Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio rozpoczęła nabór na rok szkolny 2021/2022. „dzień otwarty” dla kandydatów do klasy I i ich rodziców odbędzie się w formie prezentacji online na stronie internetowej szkoły. Istnieje możliwość przeniesienia dziecka do klasy IV, V i VI. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły. 

14. Centrum Kultury w Polkowicach serdecznie zaprasza mieszkańców z Gminy Polkowice do udziału w konkursie na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież  do udziału w konkursie. 

15. Zgodnie z decyzją Biskupa Legnickiego podajemy do wiadomości wiernych Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań – pożary i zaczadzenia. Krajowa Izba Kominiarzy popiera kampanię prewencyjną CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA! prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Państwową Straż Pożarną. Kominy: instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli, oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza. Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu. Obowiązek przeprowadzenia okresowych czyszczeń i kontroli przewodów kominowych dotyczy również budynków jednorodzinnych. Za te czynności odpowiedzialny jest właściciel/zarządca nieruchomości. Utrzymywanie instalacji grzewczo-kominowych w dobrym stanie technicznym, spalanie paliw dobrej jakości oraz okresowe czyszczenia kominów jest ekonomiczne i proekologiczne. Ma zasadniczy wpływ na zmniejszenie emisji toksycznych gazów i pyłów do atmosfery, a w efekcie zmniejszenie smogu. W przypadku pożaru lub zaczadzenia brak dokumentacji terminowego czyszczenia i kontroli kominów może stanowić podstawę odmowy wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową. Równocześnie zachęcamy do instalacji czujników tlenku węgla oraz dymu – takie urządzenia mogą uratować zdrowie, a nawet życie mieszkańców.