1. Tydzień temu zakończyliśmy Msze Święte „kolędowe”, podczas których wraz z wiernymi z poszczególnych ulic i miejscowości trwaliśmy na modlitwie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, a także tym, którzy pragnęli się z nami spotkać, ale z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w tych Eucharystiach. Bardzo dziękujemy także za wsparcie materialne parafii i naszej diecezji.

2. Dziś w I niedzielę Wielkiego Postu (21 II), rozpoczynamy w naszej parafii ćwiczenia rekolekcyjne, które potrwają do środy (24 II). Będą one głoszone przez księży z naszej parafii, przez całą niedzielę oraz w ramach Mszy Świętych wieczornych od poniedziałku do środy. Transmisja z tych rekolekcji będzie dostępna na żywo na stronie internetowej naszej parafii.

plakat rekolekcje

3. Również dziś (21 II) nauki rekolekcyjne w kościołach filialnych wygłosi kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej ks. prałat Józef Lisowski.

4. Także dzisiaj, jak w każdą drugą i trzecią niedzielę miesiąca, można złożyć ofiarę dla naszej parafii. Członkowie Rady Parafialnej przyjmują ją po Mszach Świętych przy stoliku pod chórem.

5. Dzisiaj (21 II) rozpocznie się kolejna edycja parafialnego kursu przedmałżeńskiego Początek o godz. 19:00 w kościele.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w poniedziałek (22 II) święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Módlmy się tego dnia, aby pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona. Święto to łączy się z darem odpustu zupełnego za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie tam "Ojcze nasz" i "Wierzę".

7. Z okresem Wielkiego Postu związane są tradycyjne nabożeństwa pasyjne:

  • w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową, która w tym roku będzie sprawowana tylko o godz. 17:00;
  •  w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:00.

plakat gorzkie zale

 

8. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej z przechodzeniem do kolejnych stacji (każdego dnia w roku) można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Także za odmówienie modlitwy: "Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu" po Komunii Świętej, przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami w każdy piątek Wielkiego Postu oraz w Wielki Piątek.

9. W trakcie Wielkiego Postu parafie organizują zbiórkę do skarbony jako jałmużnę wielkopostną. W naszym kościele będzie się ona znajdować pod amboną.

10. Zgodnie w wskazaniami Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego w Wielkim Poście w środy i piątki odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 10.00 do wieczornej Mszy Świętej (w środy) oraz do Drogi Krzyżowej (w piątki). W Wielkim Poście nie będzie natomiast Godziny Świętej w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.

 11. Zapraszamy do skorzystania z możliwości spowiedzi świętej półgodziny przed każdą Mszą Świętą w dni powszednie.

12. W przyszłą niedzielę (28 II) odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła w Afryce.

13. Zapraszamy nowe osoby do wstąpienia do grup modlitewnych naszej parafii. W sposób szczególny do Bractwa św. Józefa oraz Straży Honorowej Górników.

14. Zachęcamy do wniknięcia w tajemnicę Wielkiego Postu przez adoracje Najświętszego Sakramentu i krzyża, lekturę prasy i literatury katolickiej oraz katolickich stron internetowych. Polecamy www.niezbednik.niedziela.pl

15. Kino w Polkowicach zaprasza na seanse filmu „Czyściec” w dniach od 25 do 28 lutego 2021 r. o godz. 18.00. To poruszająca opowieść o duszach żyjących w ciałach oraz o tych, które opuściły już ziemski świat - próba znalezienia odpowiedzi na to co czeka nas po śmierci. 

16. W środę popielcową ruszyły codzienne modlitwy w wyznaczonych miejscach Diecezji Legnickiej o godz. 15.00. Młodzież i wszyscy chętni gromadzą się na Koronce do Bożego Miłosierdzia w intencji życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Każdego dnia Wielkiego Postu w miastach diecezji zapraszamy do modlitwy – w Polkowicach codziennie do 28.02 obok kościoła pw. św. Barbary.

17. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Legnickiej na Jasną Górę. W tym roku Pielgrzymka wyruszy, jeżeli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli 29 lipca z Legnicy, by na 7 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę.

18. Dzieci i młodzież z klas od IV do VIII Szkoły Podstawowej oraz ze szkół ponadpodstawowej zapraszamy do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”. Na prace konkursowe czekamy do 17 marca. Więcej szczegółów na plakatach w gablocie.

19. Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach i Katolickie Publiczne Przedszkole w Polkowicach ogłaszają nabór na rok szkolny 2021/2022. Rekrutacja odbywa się w terminach: Przedszkole od 22.02. do 5.03.2021; Szkoła Podstawowa od 22.02 do 12.03.2021 r. Informujemy, że istnieje również możliwość przepisania dzieci do klasy 3 i 4. Szczegółowe informacje na stronie www.katolik.polkowice.pl oraz w sekretariacie tel. 76 742 27 32 .