1. Dzisiaj – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy doświadczają prześladowań i represji ze względu na wiarę w Chrystusa.

2. Również dzisiaj z racji przypadającego dziesiątego dnia miesiąca Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. na godz. 18:00 w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. krucjata różańcowa z Maryją Królową Polski za Ojczyznę, aby była wierna Bogu Krzyżowi i Ewangelii.

3. W poniedziałek (11 XI) – przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszymi modlitwami będziemy ogarniać Ojczyznę aby była mocna Bogiem i wierna Ewangelii Chrystusa, który udziela prawdziwej wolności!

4. Dzisiaj II niedzielę miesiąca. Członkowie Rady Parafialnej przyjmują ofiary na potrzeby naszego kościoła.

5. W poniedziałek (11 XI) o godz. 14:30 odbędzie się turniej ministrantów w piłce halowej.

6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

 • w poniedziałek (11 XI) – wspomnienie św. Marcina z Tours – biskupa;
 • we wtorek (12 XI) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
 • w środę (13 XI) – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
 • w piątek (15 XI) – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła;
 • w sobotę (16 XI) – wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła.

7. Z okazji 45 lecia funkcjonowania Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego przy Oddziale Zakłady Górnicze RUDNA, w sobotę (16 XI) o godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza Święta, którą sprawować będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski – biskup legnicki. Eucharystia sprawowana będzie w kościele pw. Matki Bożej Łaskawej w Polkowicach.

8. BARBÓRKA – Święto Kopalni Polkowice – Sieroszowice odbędzie się w naszej Parafii przyszłą niedzielę (17 XI) o godz. 9:00. Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie  Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Mendyk – biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Po Mszy świętej zapraszamy wszystkich górników z naszej parafii na śniadanie górnicze do auli domu parafialnego.

9. Nabożeństwa wypominkowe w naszej parafii sprawowane są codziennie do piątku 15 listopada o godz. 17:00. Jedynym wyjątkiem będzie dzień 11 listopada czyli Dzień niepodległości. W tym dniu nie będzie wypominek!  

10. We wtorek (12 XI) po Mszy św. wieczornej nie będzie spotkania kręgu biblijnego plebanii.

11. W środę (13 XI) zapraszamy na Mszę świętą o Duchu Świętym. Po Eucharystii ucałowanie relikwii Małej Arabki.

12. Również w środę (13 XI) spotkanie dla rodziców młodzieży z kasy 7 SP, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w sali nr 5 domu parafialnego o godz. 19:00.

13. W czwartek (14 XI) Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Spotkanie odbędzie się w auli domu parafialnego o godz. 19:00.

14. W czwartek  (14 XI) NIE BĘDZIE SPOTAKNIA OAZY DZIECI BOŻYCH.

15. W tym dniu także  GODZINA ŚWIĘTA. Po Mszy wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

16. W  piątek ( 15 XI)  po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

17. W sobotę, (16 XI) zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza:

 • godz. 10:00 – ministranci;
 • godz. 11:30 – kandydaci na ministrantów.

18. Zachęcamy  parafian do udziału we wspólnotach parafialnych.

19. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Tomasza.

20. Osoby, które chciałyby śpiewać psalm responsoryjny prosimy o konsultacje z Panem Organistą.

21. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ratowników 6, m 1 – 17.

22. Burmistrz Polkowic oraz Starosta Powiatu Polkowickiego zapraszają wszystkich mieszkańców na wspólne obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie zaplanowano m. in. uroczyste podniesienie flagi oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w kościele p. w. św. Barbary po zakończeniu oficjalnych uroczystość, które odbędą się 11 listopada na polkowickim Rynku o godz. 15:00. Dla wszystkich uczestników przewidziane są śpiewniki z tekstem pieśni.

23. Chór Cantabile obchodzi w tym roku XX lecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy wiernych na koncert Jubileuszowy, który będzie miał miejsce w naszym kościele 23 listopada p godz. 16:00.

24. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za prace wykonane na rzecz dobra naszej parafii.

 • Koszenie trawy przez cały rok: Panowie: Antoni Krawiec, Janusz Kaczanowski, Andrzej Krzyżanowski, Edward Fijoł;
 • renowacja krzyża misyjnego i sfinansowanie prac: Panowie Dariusz Hac oraz Edward Fijoł i wszyscy nadzwyczajni szafarze Komunii świętej;
 • pielęgnowanie kwiatów przy kościele przez cały rok: Pani Alicja Kilińska;
 • pomoc potrzebującym w Caritas, wszystkim wolontariuszom i ofiarodawcom;
 • prowadzenie ksiąg parafialnych i pomoc w kancelarii – czynione w sposób charytatywny – Pani Jadwiga Lada.

25. INFORMACJA: Czy Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2020 roku przejdzie ulicami Polkowic po raz siódmy? Stoi to pod wielkim znakiem zapytania. Pierwsze spotkanie organizacyjne jakie odbyło się 11 października zgromadziło aż PIĘĆ osób. Przy maksymalnym zaangażowaniu tych osób, nie zorganizują one tego przedsięwzięcia. Od początku, czyli od 2014 roku organizacja Orszaku była inicjatywą ODDOLNĄ. Wszyscy uczestnicy biorący w nim czynny udział, czy to jako aktorzy, czy jako służby dbające o bezpieczeństwo, czy jako obsługa techniczna, angażowali się indywidualnie poświęcając własny czas i często własne prywatne fundusze. Organizatorzy otrzymywali pomoc od firm, instytucji i osób prywatnych. Jednak za tą pomocą zawsze stała osoba jako jednostka, a nie cała instytucja. Solą ulicznych jasełek są odgrywane sceny, gdzie aktorzy amatorzy wcielają się w role świętej rodziny, trzech króli i wiele innych postaci. Uczestnictwo w Orszaku jest nie tylko radosnym świętowaniem w przestrzeni publicznej pamiątki Objawienia Pańskiego, ale przede wszystkim jest wyrazem naszej wiary w Jezusa Chrystusa i naszym osobistym świadectwem. Organizatorzy czekają na rodzinę, która wcieli się w świętą rodziną i na innych chętnych do odegrania wielu pozostałych ról. Zapraszamy na drugie spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w Katolickiej Szkole Podstawowej w dniu 14 listopada o godz. 18:00 sala nr 122.

26. Przymiarka strojów do I Komunii świętej będzie miała miejsce w sobotę 30 XI.

27. Informujemy parafian, że mogą odliczyć 1 procent podatku i przeznaczyć na Caritas naszej parafii. Numer KRS znajdziemy na kartkach przy stoliku z gazetami bądź na ogłoszeniach.

KRS:0000221535
Caritas Diecezji Legnickiej
dopisek:  Polkowice Parafia MBKP