1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. W naszej parafii jest to niedziela adoracyjna. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 12:30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Pana Jezusa do wieczornej Mszy św. W ramach adoracji od godz. 17:00 nabożeństwo wypominkowe.

2. Z wielką radością informujemy, że jeden z naszych lektorów – Kacper Werner, został mistrzem Polski amatorów w szachach błyskawicznych! Mistrzostwa odbyły się w Pęgowie. W rywalizacji wzięło udział 112 najlepszych szachistów z całego kraju. Kacprowi i Jego Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania młodzieńczych pasji!

3. Również dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek  na CARITAS naszej parafii.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w poniedziałek (4 XI) – wspomnienie św. Karola Boromeusza – biskupa;
  • w sobotę (8 XI) – ŚWIĘTO POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ. Wiele osób sądzi, że najważniejszym kościołem papieskim jest bazylika św. Piotra na Watykanie. Nie jest to prawdą. To bazylika świętego Jana na Lateranie jest kościołem katedralnym papieża. Odegrała ona doniosłą rolę w historii chrześcijaństwa i dlatego Kościół obchodzi specjalny dzień, przypominający moment jej poświęcenia. Bazylika ta jest jedną z czterech bazylik większych Rzymu. Do dziś bazylika laterańska zachowuje swe wyjątkowe znaczenie. W odróżnieniu od trzech pozostałych rzymskich kościołów patriarchalnych przysługuje jej tytuł arcybazyliki; każdy nowo wybrany biskup Rzymu udaje się do niej w uroczystej procesji. Bazylika Laterańska jest Mater et Caput omnium Ecclesiarum Urbis et Orbis to znaczy: Matką i Głową wszystkich kościołów Miasta i Świata.

5. W sobotę (13 XI) księża odwiedzą chorych z sakramentami świętymi.

6. Nabożeństwa wypominkowe w naszej parafii sprawowane będą codziennie od 2 do 15 listopada o godz. 17:00. Jedynym wyjątkiem będzie dzień 11 listopada czyli Dzień niepodległości. W tym dniu nie będzie wypominek!  

7. We wtorek (5 XI) po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie kręgu biblijnego na plebanii.

8. W środę o godz. 16.00. katecheza dla młodzieży z klasy 8 SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

9. W czwartek  (7 XI) spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

10. Również w czwartek pierwszy czwartek miesiąca (7 XI) zapraszamy na Mszę św. wieczorną, w czasie której będziemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Po Mszy św. spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD. Spotkanie odbędzie się w sali nr 5 na plebanii. Także w tym dniu  GODZINA ŚWIĘTA. Po Mszy wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

11. W  piątek (8XI)  po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

12. W sobotę, (9 XI) zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza:

  • godz. 10:00 – ministranci;
  • godz. 11:00 – kandydaci na ministrantów;
  • godz. 19:00 – lektorzy.

13. Zachęcamy  parafian do udziału we wspólnotach parafialnych.

14. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Tomasza.

15. Osoby, które chciałyby śpiewać psalm responsoryjny prosimy o konsultacje z Panem Organistą.

16. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ratowników 5, m 12 – 22.

17. Burmistrz Polkowic oraz Starosta Powiatu Polkowickiego zapraszają wszystkich mieszkańców na wspólne obchody Narodowego Święta Niepodległości. W programie zaplanowano m. in. uroczyste podniesienie flagi oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w kościele p. w. św. Barbary po zakończeniu oficjalnych uroczystość, które odbędą się 11 listopada na polkowickim Rynku o godz. 15:00. Dla wszystkich uczestników przewidziane są śpiewniki z tekstem pieśni.

18. Serdecznie zachęcamy wiernych do obejrzenia filmu: Nieplanowane! „Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane…” – ta nieodosobniona opinia najlepiej oddaje wrażenie, jakie na milionach widzów za oceanem wywarł obraz dwójki amerykańskich reżyserów. Dzieło – ze względu na odzew społeczny – określono jako przełomowe, a nawet rewolucyjne! Burza spowodowana próbami ograniczenia dostępu do informacji o nim, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze w mediach społecznościowych i wolności słowa, która otarła się nawet o amerykański Kongres. Niedługo po premierze było jasne, że Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne. Tymczasem film opowiada historię Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom. Z tym nastawieniem już podczas studiów została wolontariuszką, a potem pracownicą jednej z klinik aborcyjnych potężnej organizacji w Stanach Zjednoczonych. Głęboko wierząc w prawo kobiet do wyboru, szybko awansowała, by ostatecznie zostać jedną z najmłodszych w kraju dyrektorek korporacyjnego giganta wykonującego seryjne aborcje. Tak było do czasu, aż zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze… Nieplanowane, w kinach od 1 listopada.