1. W najbliższy piątek (1 XI) będziemy przeżywać Uroczystości Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele w porządku niedzielnym: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00.  W tym dniu przypada  także I piątek miesiąca. Ze względu na porządek niedzielny sprawowanych Eucharystii a także celebracje w Suchej Górnej informujemy wiernych, że w tym dniu będzie ograniczona możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej! Duszpasterstwo prosi tym samym, aby spowiedź świętą odbyć w dniach poprzedzających wspomnianą uroczystość, a więc w dniach od poniedziałku do czwartku włącznie! W tygodniu okazja do spowiedzi świętej codziennie rano od godz. 8:30 i wieczorem od godz. 17:15.

2. W sobotę (2 XI) Dzień zaduszny. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. U początku listopada możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych bliskich zmarłych. Poniżej podajemy warunki uzyskania odpustu za zmarłych:

3. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele Katolickim ma wielowiekową tradycję. Miesiąc listopad, zwłaszcza pierwsze jego dni stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Odpust zupełny jest to darowanie człowiekowi przez Boga wszystkich kar doczesnych, należnych za grzechy odpokutowane już co do winy w sakramencie pokuty. Kto uzyska odpust zupełny dla siebie uniknie kar czyśćcowych. Kto uzyska odpust zupełny dla zmarłych – ratuje duszę z czyśćca. Oto okoliczności umożliwiające uzyskanie odpustu w najbliższych dniach:

Wierni, którzy nawiedzą kościół bądź kaplicę publiczną lub półpubliczną 1 listopada od południa i przez cały Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych. (Jednego zmarłego w danym dniu!) Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. 

Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych.(Jednego zmarłego w danym dniu!) Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy.

WARUNKI UZYSKANIA ODPUSTU SĄ NASTĘPUJĄCE:

  • Wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Jeżeli jest brak pełnej dyspozycji wykluczenia upodobania do jakiegokolwiek grzechu, odpust będzie tylko cząstkowy.

Spełnienie trzech warunków:

  • spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej;
  • przyjęcie Komunii Świętej;
  • modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. Przed nami ostatni tydzień października... Ten miesiąc w szczególności poświęcony jest modlitwie Różańcowej. Modlitwa ta ma wielką moc! Kto modli się w ten sposób znajdzie łaskę u Boga i cieszyć się będzie opieką Maryi.  Podejmijmy więc to wielkie dzieło modlitwy Różańcowej pamiętając o słowach papieża  Benedykta XVI: Wartość modlitwy Różańcowej jest nieoceniona... Niezliczone dobrodziejstwa stają się udziałem dusz, które oddają się tej niezwykłej formie pobożności. Różaniec zmienia nasze życie! Otwiera nas na Ducha Świętego! Uczy prawdziwej miłości! Pozwala zrozumieć czym jest wiara. Umacnia nadzieję, ale przede wszystkim zbliża nas do Boga przez Maryję. Różaniec to skarb, który trzeba odkryć! Dzięki niemu świętość staje się bardziej możliwa i realna. Różaniec to życie Pana Jezusa i Matki Bożej, które w przedziwny sposób staje się życiem wszystkich tych, którzy po niego sięgną. Zapraszamy tym samym wszystkich parafian do wspólnej modlitwy Różańcowej w ramach nabożeństw sprawowanych codziennie  prze cały miesiąc o godz. 17:15. Szczególne zaproszenie kierujemy pod adresem dzieci i młodzieży!

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w poniedziałek  (28 X)  ŚWIĘTO – ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA. Jest to dzień patronalny Śp. Bpa Tadeusza Rybaka – pierwszego biskupa diecezji legnickiej. Osobę zmarłego ordynariusza polecamy modlitwie diecezjan.
  • W sobotę (2 XI) I sobota miesiąca. Ze względu na przypadające w tym dniu  Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, księża odwiedzą chorych z sakramentami świętymi w drugą sobotę miesiąca tj. 9.11.2019r!!!
  • Również w sobotę (2 XI) Nabożeństwo Fatimskie. Początek Nabożeństwa Mszą św. o godz. 18:00.
  • Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych, na stolikach z gazetami, są wyłożone kartki wypominkowe do wpisania imion naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić Panu Bogu w tegorocznych wypominkach. Na odwrocie kartek znajdziemy szczegółowy plan  wypominek. Informujemy, że nabożeństwa wypominkowe rozpoczną się 2 listopada i potrwają do 15 listopada Będą one sprawowane codziennie o godz. 17:00! Jedynym wyjątkiem będzie dzień 11 listopada czyli Dzień niepodległości. W tym dniu nie będzie wypominek!!! Uprzejmie prosimy  parafian  o zapoznanie się z planem modlitw wypominkowych i zakreśleniem odpowiedniej daty oraz ulicy, na której mieszkamy. Doświadczeniem lat poprzednich, poszczególne ulice są przyporządkowane konkretnym datom. Ma to służyć lepszej organizacji modlitw za zmarłych. Wypełnione wypominki prosimy wrzucać do urny stojącej przy ambonie. 

6. Dziękujemy serdecznie za ofiary, które zostały złożone przy sprzedaży kremówek w minioną niedzielę. Fundusz młodzieżowy wzrósł o 680 zł. Bóg zapłać!

7. We wtorek (29 X) o godz. 16:15 katecheza dla dzieci z klas 3 b i 3 d w ramach przygotowań do I Komunii św.

8. Również we wtorek (29 X) po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie kręgu biblijnego w sali nr 5 na plebanii. 

9. W najbliższy czwartek  (31 X) spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

10 .Również w czwartek (31 X) GODZINA ŚWIĘTA. Po Mszy wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej!

11. Wpiątek (1XI)  po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

12. Zachęcamy  parafian do udziału we wspólnotach parafialnych.

13. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Tomasza.

14. Osoby, które chciałyby śpiewać psalm responsoryjny prosimy o konsultacje z Panem Organistą.

15. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ratowników 5, m 1 – 11.

16. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach  kursu przedmałżeńskiego. Początek o godz. 19:00. w sali nr 5 domu parafialnego.

17. W czwartek (31X) – VI Krzeszowska Noc Wszystkich Świętych w Krzeszowie.