1. Dzisiaj, (20 X) w ramach nadzwyczajnego miesiąca misyjnego, przeżywamy niedzielę misyjną, której tegoroczne hasło brzmi: Ochrzczeni i posłani. W tym dniu zbiórka do puszek na cele misyjne Kościoła.

2. Także dzisiaj – zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski – odbędzie się liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przystępujących do Komunii św.

3. Trwa miesiąc październik. Jest to czas poświęcony modlitwie Różańcowej. Modlitwa ta ma wielką moc! Kto modli się w ten sposób znajdzie łaskę u Boga i cieszyć się będzie opieką Maryi.  Podejmijmy więc to wielkie dzieło modlitwy Różańcowej pamiętając o słowach św. Ludwika Mari Grignion de Montforta: Błagam was usilnie, w imię miłości, jaką żywię do was w Jezusie i Maryi, byście odmawiali codziennie, o ile wam czas pozwoli, Różaniec, a błogosławić będziecie w chwili śmierci dzień i godzinę, kiedyście mi uwierzyli. Zapraszamy tym samym wszystkich parafian do wspólnej modlitwy Różańcowej w ramach nabożeństw sprawowanych codziennie  prze cały miesiąc o godz. 17:15. Szczególne zaproszenie kierujemy pod adresem dzieci i młodzieży!

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • we wtorek  (22 X)  — wspomnienie św. Jana Pawła II - papieża; 
  • w środę (23 X)  — wspomnienie św. Jana Kapistrana – prezbitera; 
  • we czwartek  (24 X)  — wspomnienie św. Jana Marii Clareta – biskupa.

5. Z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych, na stolikach z gazetami, są wyłożone kartki wypominkowe do wypisana imion naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić Panu Bogu w tegorocznych wypominkach. Na odwrocie kartek znajdziemy szczegółowy plan  wypominek. Prosimy o zapoznanie się z nim i zakreślenie odpowiedniej daty oraz ulicy, na której mieszkamy. Doświadczeniem lat poprzednich poszczególne ulice są przyporządkowane konkretnym datom. Ma to służyć lepszej organizacji modlitwy za zmarłych. Wypełnione wypominki prosimy wrzucać do urny stojącej przy ambonie. 

6. Dziękujemy serdecznie za ofiary, które zostały złożone w czasie ostatniej niedzieli na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1530 zł. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!

7. Informujemy, że Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych będą sprawowane w naszym kościele w porządku niedzielnym: 7:30, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:00. 

8. W poniedziałek (21 X) po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy o. Pio w sali nr 5 na plebanii. 

9. We wtorek (22 X) po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie kręgu biblijnego w sali nr 5 na plebanii. 

10. W czwartek (24 X) o godz. 16:00 katecheza dla dzieci z klas 3 a i 3 c w ramach przygotowań do I Komunii św.

11. W najbliższy czwartek  (24 X) nie będzie spotkania Oazy Dzieci Bożych.

12. Również w czwartek (24 X) NIE BĘDZIE GODZINY ŚWIĘTEJ!!!

13. W  piątek (25 X)  po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

14. Zachęcamy  parafian do udziału we wspólnotach parafialnych.

15. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Tomasza.

16. Osoby, które chciałyby śpiewać psalm responsoryjny prosimy o konsultacje z Panem Organistą.

17. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ratowników 4, m 16 – 33.

18. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na potrzeby naszego kościoła. 

19. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach  kursu przedmałżeńskiego. Początek o godz. 19:00. w sali nr 5 domu parafialnego.

20. W sobotę, (26 X) zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza:

  • godz. 10:00 – ministranci i lektorzy.

21 Dzisiaj grupa Młodzieżowa działająca w naszej parafii będzie sprzedawać kremówki papieskie, z racji przypadającego Dnia Papieskiego oraz 41 rocznicy wyboru kardynała Wojtyły na papieża. Dochód ze sprzedaży kremówek jest przeznaczony na fundusz młodzieżowy.

22. W sobotę, (26 X) w parafii pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach odbędzie się trzecia edycja Dnia Skupienia dla kobiet diecezji legnickiej. Koszt uczestnictwa 20 zł. Szczegółowy plan przebiegu dnia skupienia znajdziemy w gablocie.

23. Parafia św. Michała Archanioła w Polkowicach organizuje parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 26 – 27 października. Gietrzwałd jest jedynym miejscem w Polsce, w którym objawiła się Matka Boża. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce to 230 zł. Zapisy w parafii św. Michała lub pod numerem telefonu 605 652 173.

24. Stowarzyszenie Pro Familia zaprasza na wykład otwarty, który odbędzie się  w piątek (25 X) o godz. 17:30 w Katolickiej Szkole Podstawowej w Polkowicach. Temat wykładu: Jak zrozumieć nastolatka by mądrze mu towarzyszyć? Prowadzącą jest Maria Zielińska – pedagog, realizator rekomendowanych programów profilaktycznych Szkoła Rodziców i Wychowawców. Kontynuacją wykładu będzie spotkanie warsztatowe. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na plakacie w gablocie.