1. Trwa miesiąc październik. Jest to czas poświęcony modlitwie Różańcowej. Modląc się w ten sposób jesteśmy w stanie doświadczyć wielkiej łaski Boga i cieszyć się opieką Maryi. Podejmijmy więc to wielkie dzieło modlitwy Różańcowej pamiętając o słowach papieża Piusa IX: Różaniec to broń pozwalająca zwyciężyć demony i utrzymująca cię z dala od grzechu… Jeśli pragniecie, by w waszych sercach, domach, krajach zagościł pokój, gromadźcie się wspólnie i odmawiajcie Różaniec, zawsze bez względu na to jak jesteście utrudzeni. Zapraszamy tym samym wszystkich parafian do wspólnej modlitwy Różańcowej w ramach nabożeństw sprawowanych codziennie  prze cały miesiąc o godz. 17:15. Szczególne zaproszenie kierujemy pod adresem dzieci i młodzieży!

2. Dzisiaj, (13 X) w Polsce odbywają  się wybory parlamentarne. Zdecydujemy o przyszłości naszej Ojczyzny. Niewątpliwie jest to ważny czas dla nas wszystkich. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie. W sposób szczególny powierzajmy jej losy Maryi – Królowej Polski w modlitwie Różańcowej.

3. Również dzisiaj (13 X) przeżywamy Dzień Papieski. W tym dniu wyrażamy wdzięczność  Panu Bogu za dar życia i pontyfikat wielkiego papieża i naszego rodaka – św. Jana Pawła II. We wszystkich kościołach w Polsce zbierane będą ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to żywy pomnik papieża Polaka. Środki pozyskane w ten sposób przeznaczone są na pomoc biednej lecz zdolnej młodzieży w ramach  wyrównywania szans edukacyjnych i zdobyciu wykształcenia.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w poniedziałek (14 X)  — wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque – dziewicy i zakonnicy;
  • we wtorek  (15 X)  — wspomnienie św. Teresy od Jezusa – dziewicy i doktor Kościoła;
  • w środę (16 X)  — Święto św. Jadwigi Śląskiej – Patronki Śląska. Jest to także dzień, w którym przypada 41 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
  • we czwartek  (17 X)  — wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika;
  • w piątek  (18 X)  — Święto św. Łukasza – ewangelisty;
  • w sobotę  (19 X)  — wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszko – prezbitera i męczennika. Patrona SOLIDARNOŚCI. 

5. W poniedziałek (14 X) zapraszamy na Mszę św. wieczorną o Duchu Świętym. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Małej Arabki.

6. Także w poniedziałek (14 X) będziemy przeżywać Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu, w sposób szczególny będziemy polecać Panu Bogu wszystkich nauczycieli, wychowawców i pedagogów modląc się o potrzebne łaski dla nich.

7. We wtorek (15 X) przypada Dzień Dziecka Utraconego oraz Międzynarodowy Dzień Niewidomych. W naszych modlitwach pamiętajmy o ludziach, którzy utracili dzieci oraz o tych, którzy są pozbawieni zmysłu wzroku.

8. Także we wtorek (15 X) po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie kręgu biblijnego w sali nr 5 na plebanii.

9. W środę (16 X) o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży z kasy 7 SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

10. W czwartek  (17 X) w sali nr 5 o godz.16:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

11. Również w czwartek (17 X) zaprasza do wspólnej modlitwy w ramach GODZINY ŚWIĘTEJ. Po Mszy św. wieczornej  wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

12. W  piątek (18 X)  po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

13. Również w piątek (18 X) odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Będzie miało ono miejsce na plebanii, początek o godz. 19:00.

14. Zachęcamy  parafian do udziału we wspólnotach parafialnych.

15. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Tomasza.

16. Osoby, które chciałyby śpiewać psalm responsoryjny prosimy o konsultacje z Panem Organistą.

17. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ratowników 4, m 1 – 15.

18. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na potrzeby naszego kościoła.

19. Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie w ramach  Kursu przedmałżeńskiego. Początek o godz. 19:00. w sali nr 5 domu parafialnego.

20. W sobotę, (19 X) zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza:

  • godz. 10:00 – ministranci;
  • godz. 11:00 – kandydaci na ministrantów;
  • godz. 19:00 – lektorzy.

21. W przyszła niedzielę, (20 X) w ramach nadzwyczajnego miesiąca misyjnego, będziemy przeżywać niedzielę misyjną, której tegoroczne hasło brzmi: Ochrzczeni i posłani. W tym dniu zbiórka do puszek na cele misyjne Kościoła.

22. Także w przyszłą niedzielę grupa Młodzieżowa działająca w naszej parafii będzie sprzedawać kremówki papieskie, z racji przypadającego Dnia Papieskiego oraz 41 rocznicy wyboru kardynała Wojtyły na papieża. Dochód ze sprzedaży kremówek jest przeznaczony na fundusz młodzieżowy.

22. W sobotę, (26 X) w parafii pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach odbędzie się trzecia edycja Dnia Skupienia dla kobiet diecezji legnickiej. Koszt uczestnictwa 20 zł. Szczegółowy plan przebiegu dnia skupienia znajdziemy w gablocie.

23. Ks. prof. Jan Klinkowski oraz ks. dr Tomasz Kwiecień serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w nowym projekcie edukacyjnym jakim jest: AKADEMIA MYŚLI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ, który rozpoczyna swą działalność w ramach dzieła biblijnego im Jana Pawła II. W ramach projektu realizowane będą tematy związane z takimi dziedzinami nauki jak; teologia, filozofia, historia i kultura. Zapisy w dniu inauguracji roku akademickiego i w każdy dzień spotkań w ciągu roku akademickiego. Numer kontaktowy oraz harmonogram spotkań znajdziemy na plakacie w gablocie.

24. Parafia św. Michała Archanioła w Polkowicach organizuje parafialną pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 26 – 27 października. Gietrzwałd jest jedynym miejscem w Polsce, w którym objawiła się Matka Boża. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce to 230 zł. Zapisy w parafii św. Michała lub pod numerem telefonu 605 652 173.