1. Trwa miesiąc październik. Jest to czas poświęcony modlitwie Różańcowej. Modląc się w ten sposób wypełniamy życzenie Matki Bożej, która w czasie objawień w Gietrzwałdzie (Polska 1877r.) wyraźnie powiedziała: Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec! Zapraszamy tym samym wszystkich parafian do wspólnej modlitwy Różańcowej w ramach nabożeństw sprawowanych codziennie przez cały miesiąc o godz. 17:15. Szczególne zaproszenie kierujemy pod adresem dzieci i młodzieży!

2. Dzisiaj, (6 X) jako wspólnota parafialna przeżywamy Odpust ku czci św. Faustyny, która patronuje naszemu kościołowi filialnemu w Moskorzynie. Msza św. odpustowa sprawowana będzie o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w niej udziału.

3.Za tydzień, w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. Zdecydujemy o przyszłości naszej Ojczyzny. Niewątpliwie jest to ważny czas dla nas wszystkich. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie. W sposób szczególny powierzajmy jej losy Maryi – Królowej Polski w modlitwie Różańcowej.

4. W przyszłą niedzielę, (13 X) będziemy przeżywać Dzień Papieski. W tym dniu będziemy dziękować Panu Bogu za dar życia i pontyfikat wielkiego papieża i naszego rodaka – św. Jana Pawła II. We wszystkich kościołach zbierane będą ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to żywy pomnik papieża Jana Pawła II. Środki pozyskane w ten sposób przeznaczone są na pomoc biednej lecz zdolnej młodzieży w ramach  wyrównywania szans edukacyjnych i zdobyciu wykształcenia.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w poniedziałek (7 X)  — wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
  • w piątek  (11 X)  — wspomnienie św. Jana XXIII - papieża.
  • w sobotę (12 X)  — wspomnienie św. Jana Beyzyma – prezbitera. Apostoła trędowatych

6. Dzisiaj, w parafii Sobin przypada Odpust parafialny  ku czci św. Michała Archanioła. Msza św. odpustowa sprawowana będzie o godz. 13:00.

7. Również dzisiaj, po Mszy św. sprawowanej o godz. 12:30. odbędzie się zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

8. We wtorek spotkanie ministrantów o godz. 16:00.

9. Także we wtorek (8 X) po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie kręgu biblijnego w sali nr 5 na plebanii.

10. W środę (9 X) o godz. 16.00 spotkanie dla młodzieży z kasy 8 SP w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Również w środę o godz. 19.00. spotkanie rodziców młodzieży z klasy 8 SP, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Spotkania odbędą się w sali nr 5 domu parafialnego.

11. W czwartek  (10 X) w sali nr 5 o godz.16:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

 12. Również w czwartek (10 X) Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. na godz. 18:00 w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. GODZINA ŚWIĘTA – wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00. W ramach godziny świętej krucjata różańcowa z Maryją Królową Polski za Ojczyznę, aby była wierna Bogu Krzyżowi i Ewangelii. 

13. W  piątek (11 X)  po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

14. Zachęcamy  parafian do udziału we wspólnotach parafialnych.

15. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Tomasza.

16. Osoby, które chciałyby śpiewać psalm responsoryjny prosimy o konsultacje z Panem Organistą.

17. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ratowników 3, m 17 – 33.

18. Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie w ramach  Kursu przedmałżeńskiego. Początek o godz. 19:00. w sali nr 5 domu parafialnego.

19. W sobotę, (12 X) Ks. Tomasz odwiedzi chorych w z sakramentami świętymi.

20. Również w sobotę (12 X) w Krzeszowie odbędzie się Pielgrzymka Różańcowa Dzieci i Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej dla dzieci.

21. W dniach od 7 do 13 października odbędzie się Jerycho Różańcowe w Krzeszowie.

22. W dniu 11 października tj. piątek w Katolickiej Szkole Podstawowej odbędzie się pierwsze organizacyjne spotkanie dotyczące przygotowań do VII Orszaku Trzech Króli w Polkowicach. Zapraszamy wszystkie wspólnoty, stowarzyszenia, organizację, szkoły, przedszkola, osoby indywidualne do współtworzenia i udziału w  największych jasełkach na całym świecie. Piątek godzina 19:00 sala nr. 122 Katolicka Szkoła Podstawowa w Polkowicach wejście od ul. Św. Sebastiana.