1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej ma miejsce Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona o godz. 13:30. i potrwa do wieczornej Mszy św. Zorganizujmy tak czas abyśmy mogli spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym wystawionym w monstrancji. Jednocześnie informujemy, że ze względu na Adorację Wieczystą dzisiaj, nie będzie Adoracji w pierwszą niedzielę października.

2. W najbliższy wtorek (1 X) rozpoczynamy miesiąc październik. Jest to czas poświęcony modlitwie Różańcowej. Różaniec bowiem jak pisał św. papież Leon XIII: to wspaniały wieniec z Pozdrowienia Anielskiego uwity, Modlitwą Pańską przeplatany, z obowiązkiem rozmyślania złączony, najpiękniejszy sposób modlitwy... i do zdobycia żywota wiecznego szczególnie skuteczny. Zapraszamy tym samym wszystkich parafian do wspólnej modlitwy Różańcowej w ramach nabożeństw sprawowanych codziennie  prze cały miesiąc o godz. 17:15. Szczególne zaproszenie kierujemy pod adresem dzieci i młodzieży!

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • we wtorek (1 X)  — wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktor Kościoła;
  • w środę  (2 X) — wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Aniołów Stróżów. Nasi niebiescy opiekunowie istnieją prawdziwie i opiekują się nami, chroniącnas przed złem i prowadząc ku życiu wiecznemu;
  • w piątek  (4 X)  — wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt. W tym dniu przed kościołem będziemy upraszać Bożego błogosławieństwa dla wszystkich istot żywych. 
  • w sobotę (5 X)  — wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i zakonnicy.

4. Dzisiaj, w parafii pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach przypada Odpust parafialny  ku czci św. Michała Archanioła. Msza św. Odpustowa sprawowana będzie o godz. 13:00.

5. W nadchodzącym tygodniu czekają nas; pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

  • W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. wieczorną, w czasie której będziemy modlić się o nowe, święte i liczne powołania do Chrystusowego kapłaństwa oraz życia konsekrowanego. Po Eucharystii zapraszamy Towarzystwo Przyjaciół WSD na spotkanie formacyjne. Również w  czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą — po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  • W pierwszy piątek miesiąca Eucharystie sprawowane będą z formularza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W tym dniu okazja do spowiedzi św. rano od godz 8:30. i po południu od godz. 17.00. Również w piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do udziału Nabożeństwie Fatimskim. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. W tym dniu ks. Proboszcz i ks. Paweł dowiedzą chorych z sakramentami świętymi. Ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych w sobotę 12 października.

6. W sobotę (5 X) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa. Z naszej parafii pojedzie 50 osób.

7. Zmiana Tajemnic Różańcowych odbędzie się w niedzielę (6 X) po Mszy św. sprawowanej o godz. 12:30.

8. We wtorek (1 X) po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie kręgu biblijnego w sali nr 5 na plebanii. 

9. W czwartek  (3 X) w sali nr 5 o godz.16:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

10. Również w czwartek zapraszamy dzieci z klas 3 b i 3 d Szkoły Podstawowej na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do I Komunii Św. Spotkanie odbędzie się w kościele o godz. 16:00.

11. Zachęcamy parafian do udziału we wspólnotach parafialnych.

12 .Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się do ks. Tomasza.

13. Osoby, które chciałyby śpiewać psalm responsoryjny prosimy o konsultacje z Panem Organistą.

14. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Odpuście ku czci św. Faustyny, który jako wspólnota parafialna będziemy przeżywać w kościele filialnym w Moskorzynie w niedzielę (6 X) o godz. 9:00.

15. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ratowników 3, 1 – 16.

16. Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej rozpoczynamy Kurs przedmałżeński. Początek o godz. 19:00. w sali nr 5 domu parafialnego.

17. W przyszłą niedzielę, (6 X) w parafii Sobin – Odpust ku czci św. Michała Archanioła. Msza św. Odpustowa sprawowana będzie o godz. 13:00. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału.