1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwach o  pracownikach  mediów, aby byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • we wtorek (17 IX) — święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży;
  • w czwartek (19 IX) — Święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy;
  • w sobotę (21 IX) — święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Wychowaniadni modlitwy za dzieci, młodzież, katechetów, nauczycieli i wychowawców. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest całościowy rozwój człowieka.

4. W ramach tygodnia wychowania zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej, które w tym roku będą  przygotowywać się  do I Komunii Św. Spotkanie odbędzie się w czwartek (19 IX) o godz. 19:00 w auli parafialnej.

5. We wtorek (17 IX) po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie kręgu biblijnego w sali nr 5 na plebanii. 

6. W czwartek (19 IX) w sali nr 5 o godz.16:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

7. Również w  czwartek (19 IX) zapraszamy na Godzinę Świętą — po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

8. W piątek (20 IX) po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. W piątek (20 IX) o godz. 19:00 w sali nr 5 spotkanie parafialnej wspólnoty młodzieżowej.

10. W sobotę (21 IX) zbiórka Służby Liturgicznej:

  • o godz. 10:00 — ministranci;
  • o godz. 10:45 — kandydaci na ministrantów.

11. Dzisiaj (15 IX), w III niedzielę miesiąca, można złożyć pod chórem ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

12. Zachęcamy parafian do udziału we wspólnotach parafialnych.

13. Osoby, które chciałyby śpiewać psalm responsoryjny zapraszamy do spotkania z Panem Organistą.

14. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ratowników 2, m. 1 – 17.

15. Rekolekcje dla narzeczonych organizowane przez ruch „Spotkania Małżeńskie” odbędą się w dniach 27—29 września 2019 r. w Bolesławcu, w Domu Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa.

16. W sobotę (21 IX) będzie miał miejsce Epilog Pieszej Pielgrzymki Diecezji Legnickiej. Uczestnicy sierpniowej pielgrzymki na Jasną Górę ponownie się spotkają, aby wspólnie wyruszyć w drogę z Legnicy do Legnickiego Pola. Początek o 8.00 krótkim nabożeństwem w Katedrze Legnickiej. (Koszt uczestnictwa 5zł.)

17. W tym roku kurs przedmałżeński rozpoczniemy w niedzielę (29.09), o godz. 19.00.

18. We wtorek (17 IX) obchodzimy Dzień Sybiraka. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych i żyjących Sybirakach oraz ich rodzinach.

19. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza na tydzień spotkań z „Patriotami”. Już 17 września we wtorek godz. 16:30 spotkanie z dziennikarzem śledczym publicystą Witoldem Gadowskim.  21 września o godz. 8:00 z naszego kościoła Matki Bożej Królowej Polski wyruszy III Piesza Patriotyczna Pielgrzymka z Polkowic do Grodowca, a 22 września w niedzielę w polkowickim kinie o 17:00 spotkanie z prokuratorem w stanie spoczynku, poetą Andrzejem Witkowskim, który prowadził śledztwo w sprawie zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a o 19:30 również w kinie koncert Bartłomieja Kurowskiego z udziałem naszego chóru Cantabile. Szczegóły na plakatach.

21. W przyszłą niedzielę (22 IX) odbędzie się uroczysta inauguracja roku szkolnego w nowym budynku Katolickiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Polkowicach. Uroczystości będzie przewodniczył JE Ksiądz Biskup Marek Mendyk – Biskup Pomocniczy Diecezji Legnickiej. 

22. Burmistrz Polkowic – Pan Łukasz Puźniecki serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Polkowice do wzięcia udziału w Polkowickim Dniu Drzewa, który odbędzie się w piątek (20 IX) na Polkowickim Rynku. W tym dniu zaplanowano szereg wydarzeń edukacyjnych  o tematyce ekologicznej. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy na plakacie.