1. Dzisiaj, o godz. 11:00. nasz nowy ksiądz wikariusz – ks. Tomasz Piątkowski odprawi Mszę św. Prymicyjną, która będzie połączona z udzieleniem błogosławieństwa prymicyjnego i rozdaniem pamiątkowych obrazków. Przedstawiciele  Rady Parafialnej i grup działających w parafii powitają ks. Tomasza w naszej wspólnocie. Osobę Księdza Prymicjanta ogarniamy naszymi modlitwami i życzymy wielu łask Bożych w kapłańskim posługiwaniu. 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w czwartek (12 IX) — wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; 
  • w piątek (13 IX) — wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę (14 IX) — Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

3l W środę (10 IX) Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 i wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. krucjata różańcowa z Maryją Królową Polski za Ojczyznę, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

4. W poniedziałek (9 IX) o godz. 19:00 w sali nr 5 na plebanii spotkanie dla  ceremoniarzy i lektorów.

5. We wtorek (10 IX) o godz. 16:30 w sali nr 5 spotkanie dla ministrantów i kandydatów.

6. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie kręgu biblijnego w sali nr 5 domu parafialnego.

7. W środę o godz. 16:00 (11 IX) w sali nr 5 na plebanii katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klasy 7 SP.

8. W czwartek (12 IX) w sali nr 5 o godz. 16:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

9. Również w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą — po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

10. W piątek (13 IX) o godz. 18:00. zapraszamy na Mszę św. o Duchu Świętym. Po Eucharystii możliwość ucałowania relikwii Małej Arabki. Po Mszy św. również Koronka do Bożego Miłosierdzia.

11. W sobotę (14 IX) zapraszamy na ogólnopolskie modlitewne spotkanie „Polska pod krzyżem”. Odbędzie się ono we Włocławku na lotnisku w Kruszynie. Zapisy u pani Karoliny (tel. 606-882-151) Informujemy jednocześnie, że całodniowa adoracja Krzyża, od porannej do wieczornej Mszy Świętej, odbędzie się również w naszej parafii. Zachęcamy do wspólnej modlitwy wszystkich tych, którzy nie będą mogli udać się do Włocławka. Plan nabożeństw oraz modlitewnego czuwania znajdziemy na plakacie w gablocie.

12. Zachęcamy parafian do udziału we wspólnotach parafialnych.

13. W tym roku kurs przedmałżeński rozpoczniemy w niedzielę (29.09), o godz. 19.00.

14. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ratowników 1, m 16 - 33.

15. Rekolekcje dla narzeczonych organizowane przez ruch „Spotkania Małżeńskie” odbędą się w dniach 27—29 września 2019 r. w Bolesławcu, w Domu Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa.

16. Zapraszamy na Dożynki Gminne, które odbędą się na terenie naszej parafii w Moskorzynie, w niedzielę 15.09. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godz. 13:00.