1. Dziś (01 IX) — przeżywamy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie oraz za ofiary wojny. Jako akt wspomnienia poległych oraz oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy bronili Ojczyzny, podobnie jak w całej Polsce, o godz. 14.00 usłyszmy bicie dzwonów naszego kościoła. 

2. Dzisiaj przypada również I niedziela miesiąca — po Mszy św. o godz. 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a po niej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej.  Również dzisiaj jak w każdą pierwszą niedziela miesiąca odbędzie się zbiórka do puszek na potrzeby działalności parafialnego koła Caritas. 

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w środę (4 IX) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • w czwartek (5 IX) - I czwartek miesiąca – podczas Mszy Świętej modlimy się o powołania kapłańskie, zapraszamy także na Godzinę Świętą – po Mszy Świętej wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00;
  • w piątek (6 IX) - I piątek miesiąca - po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa i Bożego Miłosierdzia. Jednocześnie informujemy, że z powodu rozpoczęcia nowego roku szkolnego zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do spowiedzi w czwartek i w piątek, w godz. od 16.30 do 19.00;
  • w sobotę  (7 IX) -  I sobota miesiąca — księża, od godz. 10.00 odwiedzą chorych, natomiast po Mszy św. o godz. 18:00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją.

4. W poniedziałek (03 IX) rozpoczęcie nowego roku szkolnego — zapraszamy Uczniów i Grono Pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 3 na Mszę św. o godz. 8:00. Zapraszamy również Młodzież i Grono Pedagogiczne z innych szkół na Mszę Świętą inaugurującą nowy rok nauki na godz. 18.00. 

5. Zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego, które odbędzie się we wtorek (3.09) po wieczornej Mszy Świętej. 

6. Zapraszamy młodzież z klasy VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w środę (5 IX) na godz. 16.00 do sali nr 5. . Jednocześnie informujemy, że książeczki dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII będzie można odbierać w zakrystii od przyszłej niedzieli (8.IX.). 

7. Uczestników Oazy Dzieci Bożych zapraszamy na kolejne spotkanie w czwartek (5.09) na godz. 16.30. Również w czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w sali nr 5. 

8. W piątek (6.09.) zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na wspólną Mszę Świętą o godz. 18.00 . Również w piątek zapraszamy młodzież na spotkanie formacyjne do sali nr 5 o godz. 19.00. 

9. Osoby, które chciałby śpiewać psalm responsoryjny zapraszamy do spotkania z Panem Organistą. 

10. Informujemy, że pobłogosławienie tornistrów, z przyborami szkolnymi odbędzie się w przyszłą niedzielę (8.09) na godz. 11.00.

11.  W tym roku kurs przedmałżeński rozpoczniemy w niedzielę (29.09), o godz. 19.00. 

12. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ratowników 1, m. 1-15.

13. Przypominamy, że od tego tygodnia kancelaria czynna będzie i w czwartek i w piątek w godzinach od 16.00 do 18.00. 

14. Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski informuje, że w niektórych miastach Polski planuje się wprowadzenie i finansowanie edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej wśród dzieci. W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których  będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie. Wzór takiego oświadczenia można odebrać w naszym kościele lub pobrać ze strony internetowej Diecezji Legnickiej lub Komisji Wychowania Katolickiego - KLIKNIJ TUTAJ

15. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej informuje że nabór uzupełniający na rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się przesłuchaniem wstępnym, które odbędzie się przy. ul. Jana Pawła II nr 1 w Legnicy dnia 7.09. o godz. 10:00.

16. Zapraszamy na ogólnopolskie modlitewne spotkanie „Polska pod krzyżem”, które odbędzie się dnia 14.09.2019 r. we Włocławku na lotnisku w Kruszynie. Zapisy u pani Karoliny (tel. 606-882-151) Informujemy jednocześnie, że całodniowa adoracja Krzyża, od porannej do wieczornej Mszy Świętej, odbędzie się również w sobotę (14.09.) w naszej parafii, więcej szczegółów podamy w ogłoszeniach za tydzień. Więcej informacji na stronie: https://www.polskapodkrzyzem.pl/

17.  Koło Radia Maryja w Polkowicach zaprasza na Pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w dniu 5.09.2019 r. Zapisy w zakrystii lub u pani Henryki tel. 697 604 409. 

18. Wspólnota „Przymierze Miłosierdzia” z Wrocławia zaprasza na rekolekcje „Misericordia Fest”, które poprowadzą ojcowie: Antonello Cadddedu i Henrique Porcu. Spotkanie odbędzie się w dniach od 7 do 8 września na hali tenisowej przy hotelu GEM na ul. Józefa Mianowskiego 2B we Wrocławiu. Więcej informacji na plakacie i w ulotkach. 

19.Zapraszamy na XX pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa, która odbędzie się w dniu 7.09.2019 r. pod hasłem – „Maryja – Oblubienica Ducha Świętego”.