1. Serdecznie witamy w naszym kościele Gości przebywających na wakacjach i urlopach w naszym mieście. Niech wakacje będą dla wszystkich czasem Bożej łaski. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Zachęcamy do modlitwy w intencji wypoczywających na wakacjach, szczególnie pamiętając o dzieciach i młodzieży.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:

  • w wtorek (20 VIII) – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  • w środę (21 VIII) – wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  • w czwartek (22 VIII) — wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
  • w sobotę (24 VIII) -  święto św. Bartłomieja, apostoła. 

3. W czwartek (22 VIII) zapraszamy na Godzinę Świętą — po Mszy św. wieczornej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00..

4. W piątek (23 VIII) po wieczornej Mszy św.  możliwość ucałowanie relikwii św. Ojca Pio oraz koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Zachęcamy do modlitwy o urodzaje i za pracujących na roli.

6. Przypominamy, że za dwa tygodnie - od niedzieli 1.09.2019 r. wracamy do stałego porządku Mszy Świętych :

  • POLKOWICE — godz. 7:30, 9:00, 11:00, 12.30 i 18:00;
  • Sucha Górna — niedziela, godz. 10:30;
  • Guzice — niedziela, godz. 12:00;
  • Moskorzyn — niedziela, godz. 9:00.

7. Okazja do spowiedzi świętej od poniedziałku do piątku od godz. 8:30 do Mszy porannej i od godz. 17:30 do Mszy św. wieczornej.

8. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna tylko w piątek godz. 16:00-18:00.

9. O pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy parafian z ul. Ociosowej 29.

10. Przypominamy, że Kościół jest Domem Bożym w którym obowiązuje godny ubiór. Prosimy o uszanowanie powagi tego świętego miejsca przez zakrywanie ramion, dekoltu, kolan i pleców, oraz nieprzychodzenie w legginsach, getrach i krótkich spodniach. 

11. Episkopat Polski informuje, że sierpień tradycyjnie jest przeżywany jako miesiąc trzeźwości, w którym można także złożyć przyrzeczenie miesięcznej abstynencji od alkoholu.

12. Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Legnickiej zachęca do uczestnictwa w 26. SPOTKANIU MŁODYCH, które odbędzie się w Legnickim Polu w dniach od 22 do 25 sierpnia i będzie temu wydarzeniu towarzyszyć hasło: „OdNowa”. Wśród zaproszonych gości będą m.in. Dobromir „Mak” Makowski, o. Piotr Kantorski OFM Conv. Jasiek Mela oraz zespół Fisheclectic

13. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Legnickiej Kurii Biskupiej zaprasza wszystkie małżeństwa, które chcą wzmocnić swoją wieź na rekolekcje weekendowe prowadzone metodą spotkań małżeńskich do Domu na Białej Dolinie w Szklarskiej Porębie. Zgłoszenia przyjmują i bliższych informacji udzielą Ryszard i Irena Orzelscy tel. Kontaktowy +48 691 823 539, e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

14. Zapraszamy na ogólnopolskie modlitewne spotkanie „Polska pod krzyżem”, które odbędzie się dnia 14.09.2019 r. we Włocławku na lotnisku w Kruszynie w bezpośredniej bliskości miejsca w którym męczeńską śmierć poniósł błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Miejsce to odwiedził także św. Jan Paweł II który w 1991 r. odprawił tam Msze Świętą. 

15. W dniach od 26 do 28 sierpnia 2019r. odbędzie się pielgrzymka szlakiem: Jasna Góra — Święty Krzyż — Dukla — Komańcza Strachocina (Andrzej Bobola) — Łagiewniki. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

16. Informujemy, że Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników, czyli Dożynki Jasnogórskie odbędą się w dniach 31.08-1.-09. 2019 r. w Częstochowie.

17. Przypominamy, że wydział katechetyczny przyjmuje zapisy na Podyplomowe Studia Teologiczne – katechetyczne, które umożliwiają wykonywanie zawodu nauczyciela religii. 

18. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu Uczelnia ta dzięki umiejętnemu połączeniu mocy wiary potęguje siłę rozumu, nadaje sens poszukiwaniu prawdy i dążenia ku Dobru. Więcej informacji na stronie internetowej: www.wsksim.edu.pl

19. Zachęcamy  do wzięcia udziału w letnich koncertach organowych, które jeszcze w sierpniu są organizowane w pocysterskim opactwie w Krzeszowie.  Szczegółowe informację na ten temat znajdziemy na plakacie w gablocie.

 20. Od dnia 15.08. 2019 r. w kinach można oglądać film „Tajemnica Ojca Pio”.